Derby!

Derby!

Dnia 18.03.2017r. juniorzy starsi Włocłavii Włocławek podejmowali na boiskach OSIR ze sztuczną murawą, miejscowego Lidera Włocławek. Wiadomo nie od dziś, że mecz derbowy rządzi się swoimi prawami.

Pierwszym meczem po przewie zimowej i okresie przygotowawczym, był mecz derbowy z Liderem. Od środka rozpoczynał nasz zespół. Spotkanie nie potoczyło się po naszej myśli, gdyż większą część gry przy piłce utrzymywał się przeciwnik, z błędu naszego zespołu Lider zdobył bramkę było 0-1. W 35 minucie nasz zespół ‘przebudził się’, zaczął utrzymywać się przy piłce, jak i konstruować akcje ofensywne.

Do przerwy utrzymał się wynik 0-1. Trener Arkadiusz Wasielewski widząc złą grę naszej formacji defensywnej postanowił natychmiast zareagować.

46’ Boisko opuszczają Wziątka i Urbański, a w ich miejsce Szymański i Spychalski.

Nasz zespół na drugą połowę wyszedł odmieniony, na boisku zaczęło to przynosić efekty. Tak w 68 minucie po rzucie rożnym bramkę zdobył niezawodny Jacek Wichliński, dokładając do swojego imponującego dorobku kolejne trafienie.

75’ W miejsce Wiktora Siedleckiego na boisku pojawia się Szymon Sierakowski.

85’ Boisko opuszcza kontuzjowany Zuzo, w jego miejsce Kryczka.

Do końca spotkania obie drużyny starały przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. W meczu było dużo walki do samego końca.

Żadnej z drużyn nie udało się strzelić decydującej bramki, mecz ostatecznie skończył się podziałem punktów.

Warto podkreślić, że pogoda nie sprzyjała zawodnikom a zwłaszcza bramkarzom. Tylko dzięki ich dobrym interwencjom spotkanie zakończyło się takim wynikiem.

Zastrzeżenia do sposobu sędziowania mieli nie tylko zawodnicy ale też sztaby szkoleniowe obu ekip.

Włocłavia Włocławek 1-1 (0-1) Lider Włocławek

Hopel - Urbański(46’Szymański), Wziątka(46’ Spychalski), Dmoch, Bonowicz – Klimek, Markiewicz, Świerczyśki, Siedlecki(75’ Sierakowski) – Zuzo(85’ Kryczka), Wichliński.