Juniorzy przedłużyli świetną passę!

Dziś tj. 06.11.2016r. o godzinie 12.00 kolejne spotkanie o mistrzostwo ligi wojewódzkiej juniorów starszych rozegrał nasz zespół. Przeciwnikiem była Pogoń Mogilno, czyli ostatni zespół.

Nasz zespół niesiony falą zwycięstw brał pod uwagę tylko zwycięstwo w tym meczu, lecz postanowił nie lekceważyć przeciwnika i podejść do meczu poważnie.

Juniorzy byli zmotywowani przed meczem ponieważ wygrana dawała awans na 7 miejsce w ligowej tabeli. Trener wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia.

Mecz od środka rozpoczynał nasz zespół. Juniorzy chcieli strzelić szybko bramkę i kontrolować spokojnie dalszą część meczu. Po kilku groźnych akcjach z naszej strony i bramce z spalonego, tak się właśnie stało, nadeszła 6 minuta spotkania na skraju pola karnego został podyktowany dla nas rzut wolny, który bezlitośnie wykorzystał Adam Zuzo i mamy 1:0. Wszystko szło po myśli naszej drużyny lecz po 35 minutowym okresie prowadzenia gry z naszej strony, zespół stracił koncentrację i oddał inicjatywę rywalom. Ostatni gwizdek w pierwszej odsłonie spotkania.

Przerwa jak zwykle bywa okres burzliwych rozmów, przekazywania wskazówek i motywacji. Wyszliśmy na drugą połowę bardzo zmotywowani, gdyż wynik 1:0 nas nie satysfakcjonował.

Rozpoczynany drugie 45 minut spotkania. Zmiana za Patryka Klimka na boisku pojawia się Hubert Wojciechowski. Nasz zespół podobnie jak w pierwszej połowie chciał przejąć inicjatywę i strzelić bramkę. Po kilku dobrych okazjach naszego zespołu wynik dalej pozostawał 1:0. Trener Arkadiusz Wasielewski postanowił coś zmienić na boisku i tak w 55 minucie meczu za Błażeja Kapelińskiego pojawia się Wiktor Siedlecki. Juniorzy dalej posiadali inicjatywę w tym spotkaniu i tak przed świetną sytuacją w 60 minucie stanął Mateusz Antonowicz który stanął oko w oko z bramkarzem Pogoni, lecz uderzając po krótkim rogu piłkę wybija bramkarz, lecz „co się odwlecze to nie uciecze”. Przychodzi 68 minuta, Jacek Wichliński zostaje doskonale obsłużony przez Huberta Wojciechowskiego, i lobuje bramkarza rywali, mamy 2:0. Nasz zespół nie zwalniał tempa. Tak w 82 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Adam Zuzo, oddał strzał w długi róg lecz bramkarz rywali wyczuł intencje strzelającego, piłka odbijając się od nogi ‘golkipera’ rywali wysokim lobem wpada do siatki. Na boisku jest już 3:0. Adam Zuzo po strzelonej bramce opuszcza plac gry, a w jego miejsce wchodzi Krzysztof Gadomski. Nasz zespół stracił koncentrację i oddał inicjatywę drużynie z Mogilna, która miała kilka dogodnych sytuacji. W jednej z nich napastnik rywali znalazł się w sytuacji sam na sam z Janem Hoplem, który zachowuje zimną głowę i wygrywa ten pojedynek. W 88 minucie meczu za Radosława Sawirskiego na boisku zastępuje Bartosz Kryczka. Nasz zespół wywalczył rzut wolny z bocznego sektoru boiska. Piłkę dośrodkowywał Adrian Wiśniewski, a w dogodniej sytuacji znalazł się Przemysław Dmoch, który oddał strzał głową, lecz piłka trafiła w słupek. W 90 następuje zmiana bramkarzy w naszym zespole, tak za Jana Hopla na boisku pojawia się Mateusz Grochowski.

Tym zwycięstwem podopieczni Arkadiusza Wasielewskiego przesuwają się w ligowej tabeli na 7 pozycję.

Warto zauważyć, że ten pojedynek sędziowali sędziowie, którzy na co dzień pracują w 1 lidze.

Włocłavia Włocławek 3:0 (1:0) Pogoń Mogilno

Skład:
Hopel(90’ Grochowski) – Antonowicz, Dmoch, Wiśniewski D., Szymański – Klimek(46’ Wojciechowski), Wiśniewski A., Sawirski(88’ Kryczka), Zuzo(83’ Gadomski) – Kapeliński(55’ Siedlecki), Wichliński.